Egypt - Hurghada Paradise Kitesurf

Centrum provozuje Lukáš a Andrea a vše se dá bezproblémově zajistit po e-mailu.

Lokalita - v polovině mezi Hurghadou a El Gaunou.

Doprava - letecky např. z Prahy, auto za 650,-Kč 2 minuty od letiště Fajn parking. V Hurghádě čekal taxikář a za 25 minut jsme byli na místě.

Ubytovávání - v luxusní vile s vlastním bazénem 20m od Kite centra a 40m od moře, další obrovské bazény v těsné blízkosti.  (je možno vybrat i hotel all inclusive, též v blízkosti centra)

Stravovaní - restaurace 30m od vily (vynikající jídla) snídaně ve vile, nebo vlastní (nákup v supermarketu a vybavená kuchyně).

Spot - jak pro začátečníky (voda po kolena, pozor na odliv a příliv dle období), tak i profíky (výjezd na otevřené moře). Koupání na konci cca 200m mola - hluboká voda, nebo v  půlce - mělká voda.

Vítr fouká od rána do večera, směr side onshore. Z 8 dnů 1,5 dne nefoukalo (po měsíci), 4 den plánované šnorchlování na konci třetí mělčiny (neskutečné korály a krásné ryby) a 5 den odpočinek (velkého draka jsem vynechal)

Kite centrum je špičkově vybavené, test point Flysurfer, nafukovačky 6-8-10-12m2, komory 12-15-18-21m2, desky všech rozměrů. Možnost školy (v mém případě 3 dny a  instruktor několika násobný mistr republiky Lukáš Vogeltanz, neustálé spojení vysílačkou), nebo půjčovna (full servis, příprava a výměna požadovaného draka a desky včetně nahození a přistání, v mém případě další 3 dny). V kite centru bar ( pivo, víno atd. ) Samozřejmostí tekoucí voda, stín, křesílka, stolky, příjemná muzika, parádní výhled atd. atd.  Lehátka pod bambusovými slunečníky vedle centra bezplatná.

Je to prostě dokonalé a co jsem se zde naučil by doma, v mém případě trvalo léta.

Ještě dva detaily, vybral jsem si září, nejlepší statistika větru, prázdné pláže a faraonova pomsta běžná v některý hotelích nás ve vile samozřejmě minula.

Kite centrum - To je povedená upoutávka od Lukase na tento špičkový kite spot.

 

Video - ukázka z jízdy na volné moře Lukash (drak 10m2) & Fanatic (drak 8m2).


Sunto - záznam jízdy v Google mapě (max.rychlost, průměrná rychlost, délka trasy) - zde

Fotografie - ubytování, kite centrum, kiteboarding, okolí.